Bezpieczne klocki dla dzieci

Zapoznaj się

Bezpieczne klocki dla dzieci

Maluchy spędzają całe dnie na zabawie, ponieważ w jej trakcie uczą się nowych rzeczy. Trzeba wspomóc dziecka rozwój, podając mu mądre zabawki, rozwijające wiele nowych umiejętności. Są jednak pewne modele zabawek, które są dobre w każdym wieku.

Jakimi klockami bawią się małe dzieci?

klocki dla małych dzieciKażde dziecko ma w swoim pokoju pluszowe przytulanki, interaktywne zabawki czy klocki, którymi bawi się już wiele pokoleń. Pierwsze klocki można dać dziecku już w wieku sześciu miesięcy. W sprzedaży znajdziemy kilka rodzajów klocków, dostosowanych do konkretnego wieku maluchów. Klocki dla małych dzieci mają zawsze większy rozmiar, zaokrąglone rogi i brzegi. Mogą być wykonane z gumy, tworzywa sztucznego lub drewna. Pierwsze miesiące zabawy klockami ograniczają się do burzenia każdej budowli, jednak  czasem maluch zrozumie, że można z nich coś tworzyć. Najpierw będą do wieże z kilku klocków, a potem coraz bardziej skomplikowane konstrukcje. Klocki dla najmłodszych mogą być edukacyjne, jeżeli na ich bokach będą na przykład nadrukowane kolorowe literki i cyferki. Mogą tez być narysowane zwierzątka, a nawet ich nazwy. Wszystko po to, aby jak najwięcej stymulować mózg małego człowieka, który rozwija się w ekspresowym tempie. Klocki mogą być klasyczne w kształcie sześcianów, albo mieć różne kształty w celu układania z nich przeróżnych budowli. W większości przypadków są one sprzedawane w formie niewielkich pudełek, worków lub nawet na wagę. Świetnie rozwijają dziecięca wyobraźnie i uczą planowania przestrzennego.

Z pewnością klocki powinno mieć każde dziecko, bo są niezastąpione w rozwoju maluchów. Ich cena nie jest wysoka, gdyż najtańsze modele dostaniemy już za kilkadziesiąt złotych w sklepach z zabawkami. Natomiast najtaniej je kupimy w sklepach internetowych.