Co umożliwia nam wirtualna rzeczywistość?

Zapoznaj się

Co umożliwia nam wirtualna rzeczywistość?

 

Z roku na rok technologia coraz bardziej się rozwija. Kto by pomyślał 15 lat temu, że dziś każdy z nas będzie miał telefon dotykowy, w którym będziemy prowadzić firmę, obsługiwać swoje konto bankowe i wiele, wiele innych. Dzięki technologi możemy nawet znaleźć się w wymarzonym miejscu bez wychodzenia z domu. Umożliwia nam to wirtualna rzeczywistość. 

Możliwości wirtualnej rzeczywistości

atrakcje vrTechnologia ta została opracowana przez Jarona Laniera, który oparł ją na badaniach Myrona W. Kruegera z 1969 roku. W dzisiejszych czasach cały czas się rozwija i pozwala nam na niesamowite wrażenia. Do wyboru mamy różne atrakcje vr m.in zdjęcia, filmy i gry. Ogólnie rzecz biorąc, technologia skupia się na obrazie 360. Zdjęcie VR pokazuje nam obraz przed, za, nad i pod aparatem, w przeciwieństwie do pojedynczego kadru standardowego aparatu. Jak obejrzeć takie zdjęcie? Jedyne czego potrzebujemy to nasz smartfon z żyroskopem i gogle VR. Zdjęcia znajdziemy w internecie, lub za pomocą aplikacji. Umieszczamy telefon w goglach i oglądamy, rozglądając się i podziwiając okolice. Podobnie sprawa ma się z filmami 360, z tą różnicą, że obraz jest ruchomy. Takie filmy znajdziemy na popularnych serwisach internetowych, lub w aplikacjach. Kolejną atrakcją są gry 360, które pozwalają nam wczuć się w rolę bohatera, oraz widzieć wszystko jego oczami. Oczywiście najważniejszą cechą atrakcji VR jest możliwość rozglądania się. Poza tymi domowymi sposobami na korzystanie z VR jest jeszcze kino 9D. Fotele w takim kinie są ruchome, jeśli tak się dzieje w filmie to poczujemy w nich zapachy, zostaniemy oblani wodą, będziemy odczuwać zmiany temperatury oraz podmuchy wiatru. To niezapomniana przygoda!

Tyle rozrywki za tak niewiele. Większość obecnych na rynku smartfonów posiada wbudowany żyroskop. Jest to element odpowiadający za funkcję wrażliwości na ruch, dzięki temu obraz przesuwa się podczas naszego rozglądania w goglach. Większość z nas je posiada, więc pozostają tylko gogle. Znajdziemy je na każdą kieszeń. Ceny wahają się od 10-3000 złotych.