Elektryczne skutery dla inwalidów

Zapoznaj się

Elektryczne skutery dla inwalidów

Osoby niepełnosprawne mają bardzo ograniczone możliwości w przemieszczaniu się. Szczególnie dotyczy to osób, które poruszają się na wózkach inwalidzkich ponieważ są zdane na pomoc obcych. Mało którego inwalidę stać na zakup specjalnego samochodu, którym mógłby się samodzielnie przemieszczać.

Ile kosztuje używany skuter inwalidzki?

skutery inwalidzkie elektryczne - używaneNajczęściej osoby niepełnosprawne nie pracują i utrzymują się z rent, lub emerytur, które nie są zbyt wysokie. Ale mimo tego musi być ich stać na wynajęcie specjalnego samochodu do transportu osób niepełnosprawnych z miejsca zamieszkania do lekarza, szpitala, czy na konieczną rehabilitację. Alternatywą dla takiego sposobu przemieszania się są elektryczne pojazdy dostosowane do potrzeb i wymagań inwalidów. Skutery inwalidzkie elektryczne – używane można kupić za niewielką kwotę w różnych komisach, a nawet na portalach aukcyjnych. Są to pojazdy dużo bardziej ekonomiczne niż klasyczne samochody napędzane na benzynę, olej napędowy, czy nawet gaz ziemny. Skutery spalinowe wytwarzają szkodliwe zanieczyszczenia i są drogie w utrzymaniu, dlatego elektryczne są zdecydowanie lepsze dla inwalidów. Są one ciche i ekologiczne, a dodatkowo nie trzeba ich tankować na stacjach benzynowych. Jednorazowy zakup skutera napędzanego prądem elektrycznym, przy umiarkowanym korzystaniu jakie potrzebuje osoba niepełnosprawna, zwróci się w ciągu dwóch lat, ponieważ korzystanie z wynajętych samochodów, czy taksówek, zdecydowanie więcej pieniędzy pochłania, niż sam zakup, utrzymanie i tylko ładowanie w domowym kontakcie akumulatora pojazdu elektrycznego.

Jeżeli zakupimy używany sprzęt, to koszt zakupu będzie niższy nawet o pięćdziesiąt procent. Skuter elektryczny wymaga jedynie serwisowania raz w roku w celu wymiany kluczowych części mogących się zepsuć w trakcie wielomiesięcznego użytkowania pojazdu, oraz dopompowywania kół.