Kamera samochodowa z lokalizacją

Zapoznaj się

Kamera samochodowa z lokalizacją

Na drodze nieraz miały miejsce iście dantejskie sceny, a niektórych sytuacji nie można było spokojnie wyjaśnić, zwłaszcza jeśli nie było żadnych świadków zdarzenia. Z tego powodu, wielu kolegów z pracy, w tym i ja, zaczęło używać rejestratora samochodowego w celu zapisu przebiegu jazdy. Było to urządzenie które bardzo szybko okazało się niesamowicie przydatnym narzędziem w samochodzie.

Rejestrator samochodowy z lokalizatorem pozycji

rejestrator samochodowy z gpsDzięki użyciu rejestratora, mieliśmy zawsze pod ręką możliwość odtworzenia przebiegu wypadku, dzięki czemu udało się uniknąć wielu sytuacji z nieostrożnymi i nieuczciwymi kierowcami na drodze. Kilku kolegów postanowiło w końcu wypróbować rejestrator samochodowy z gps, który łączył w sobie wszystkie zalety zwykłej kamery samochodowej i lokalizatora. Pozwalał on na zapis nie tylko obrazu z kamery i przebiegu jazdy, ale również na bieżąco zapisywał położenie samochodu na mapie satelitarnej. Była to ogromna pomoc podczas planowania nowych tras, gdyż odtworzony przejazd pozwalał na bardzo łatwe wyznaczenie czasu jazdy do punktu docelowego, a jednocześnie umożliwiał zlokalizowanie miejsca w którym samochód miał dłuższy przestój. Takie urządzenie było więc podwójnie przydatne w razie jakichkolwiek problemów na drodze, ale również umożliwiało rozwiązanie problemów z czasem dojazdu i niekiedy dawało również możliwość poprawy warunków w pracy, przez pokazanie nierealistycznych czasów jazdy, jakie nieraz otrzymywaliśmy.

Modele rejestratorów różniły się od siebie cenowo w zależności od ich złożoności i ilości zawartych funkcji, aczkolwiek nawet podstawowe, proste urządzenia były nieocenioną pomocą w pracy. Na tyle, by wielu z nas zaczęło je stosować również w prywatnych samochodach, gdzie sprawdzały się równie dobrze.