Koszule nocne dla kobiet w ciąży

Zapoznaj się

Koszule nocne dla kobiet w ciąży

Dla każdej kobiety, a szczególnie kobiety w ciąży, spokojny sen jest na wagę złota. Kobiety nie będące w ciąży zazwyczaj nie mają problemów ze snem, za to te drugie, szczególnie w II i III trymestrze, marzą o tym by spokojnie i wygodnie spać. Niestety nie zawsze jest to możliwe, z uwagi na rosnący brzuszek i inne różne powody.

Sen kobiety ciężarnej

koszula nocna ciążowaSen dla przyszłej mamy jest bardzo istotny. Pozwala jej zregenerować siły po całym dniu na nogach. Jednak na dobry sen u kobiety, która jest w ciaży składa się parę czynników. Tak naprawdę kobieta będąca w ciąży, a w szczególności w ostatnim jej okresie, nie może liczyć na spokojny sen, ponieważ dziecko uciska na pęcherz moczowy i nawet kiedy kobieta już zaśnie, dziecko daje znać o sobie i wybudza mamusie.  Na sen ciężarnych wpływa też komfort spania, który umożliwia koszula nocna ciążowa, przewietrzony pokój i wygodne łóżko. Co do ubioru na noc – kobieta w ciąży przechodzi burzę hormonalną, ma znacznie powiększony brzuch, więc wszystko może ją drażnić i jej przeszkadzać. Ciężarna ma wyczulone zmysły, więc nawet szew od piżamy może być powodem do złego samopoczucia podczas zasypiania. Często nasza ulubiona piżama, staje się nie do zniesienia, dlatego dobrym rozwiązaniem jest koszula nocna ciążowa, która okazuje się nierzadko wybawieniem dla przyszłej mamy. Piżama w formie koszuli nocnej, nie jest tak opięta, daje uczucie chłodu, ponieważ zazwyczaj jest luźniejsza niż piżama ze spodniami. Ponadto koszula nocna ciążowa jest wykonna z bawełny, co daje niesamowity komfort spania.

Wiele kobiet w ciaży zastępuje swoje piżamy koszulami nocnymi na okres ciąży. Są one znacznie wygodniejsze i wówczas przyszła mama może nieco wygodniej spać. Jest to baedzo ważne, ponieważ to jak czuje się kobieta ciężarna, wpływa też na zdrówie jej nienarodzonego jeszcze dziecka, a wszyscy wiemy, że sen to zdrowie.