Ochronne czepki na głowę

Zapoznaj się

Ochronne czepki na głowę

Roznoszenie bakterii, zarazków i zanieczyszczeń głównie odbywa się przez dłonie, bo wiele osób ciągle rzadko je myje. Także na naszych ubraniach jest sporo brudu, który łatwo się przenosi. Natomiast włosy, a głównie skóra głowy może być siedliskiem bakterii.

Jednorazowe czepki w formie harmonijek

czepek harmonijkaW branży gastronomicznej są szczególnie surowe wymogi sanitarne, które nakazują przygotowywanie potraw w specjalnych ubraniach ochronnych. Włosy muszą być spięte, a najlepiej schowane, aby nie wpadł jakichś do przygotowywanej potrawy. Czepek harmonijka jest powszechnie stosowany w wielu firmach zajmujących się produkcją żywności, salonach kosmetycznych, czy szpitalach. Ochrona głowy ma na celu zabezpieczenie terenu, na którym się znajdujemy przed gubionymi włosami i znajdującymi się na nich zanieczyszczeniami. W szpitalu panują szczególne wymagania sanitarne i epidemiologiczne, dlatego czepek na głowie, musi mieć każda osoba odwiedzająca pacjenta na wielu dostępnych oddziałach. Czepek tego typu jest wykonany z lekkiej i przewiewnej włókniny, która jest obojętna dla naszego organizmu. Aby nie spadał z głowy, jest lekko ściągany gumką, a po złożeniu formuje się w harmonijkę. Możemy go kupić w opakowaniu zbiorczym, lub w specjalnych automatach na sztuki. Dostępne są kolory: niebieski, zielony i biały. Jednorazowa odzież jest też wykorzystywana w gabinetach kosmetycznych, w których wykonuje się specjalistyczne zabiegi na ciało. Poza czepkami stosuje się też fartuchy i osłony na obuwie.

Jednorazową odzież możemy kupić w każdym sklepie medycznym, lub w sklepach internetowych. Najwięcej jej rodzajów jest wykonanych z delikatnej włókniny, albo z flizeliny. Czepki są dostępne w jednej, uniwersalnej wielkości, więc będą pasować na każdą głowę.