Truskawki są bogate w potas

Zapoznaj się

Truskawki są bogate w potas

Zbliża się czas, kiedy wreszcie będziemy mogli sięgnąć po znakomite, polskie truskawki. O popularności tego owocu decyduje nie tylko jego smak, ale fakt, że to prawdziwa bomba minerałów i witamin. Przez co jest częścią składową kosmetyków, ale jest również bardzo pomocna w odchudzaniu.

Czy polska truskawka zawiera dużo potasu?

truskawki potasZjadając sto gramów truskawek, oczywiście bez cukru, czy bitej śmietany, dostarczamy organizmowi zaledwie dwudziestu siedmiu kalorii. Ponadto zawierają w swoim składzie witaminy: A, E i C, błonnik, fosfor, potas oraz żelazo. W praktyce oznacza to tyle, że spożywając truskawki zapewniamy sobie wsparcie odporności, wzmacniamy kości oraz zęby i co bardzo ważne – odtruwamy nasz organizm. Warto też podkreślić, że te owoce chronią przed anemią. Zawierają również fitoncydy, które są związkami o działaniu antybakteryjnym, co ma szczególne znaczenie przy infekcjach górnych dróg oddechowych. Dobre truskawki potas mają w najlepiej przyswajalnej formie. Dlatego też mimo, iż są jednym z jego najlepszych, naturalnych źródeł, należy powiedzieć, że w nadmiarze nie powinny ich przyjmować osoby zmagające się z chorobami serca. Jednak nie ma przeciwwskazań ilościowych dla osób zdrowych – mogą one spożywać truskawki w dowolnej ilości. Jednak zawsze rozsadek powinien wziąć górę i powinniśmy sobie zdawać sprawę, iż w nadmiarze wszystko jest szkodliwe, nawet woda. Jednak truskawki mają ten czar, ze ciężko im się oprzeć, ale na całe szczęście są niskokaloryczne więc możemy się uwolnić od poczucia winy.

Każdy rodak powie, że polskie truskawki są najlepsze. Nie ma w tym przesady, bowiem nasze truskawki uchodzą za jedne z najlepszych. Duża zasługa w tym dobrych gleb i naturalnych nawozów, na których z reguły hoduje się truskawki.