Turystyczne akcesoria dla najmłodszych

Zapoznaj się

Turystyczne akcesoria dla najmłodszych

Wycieczka, obóz harcerski lub sportowy, czy też biwak są dla dziecka wspaniałą, niezapomnianą przygodą. Mały turysta powinien mieć zapewnione maksimum wygody podczas podróżowania, w związku z tym przed wyjazdem należy go wyposażyć w odpowiednie akcesoria. Trzeba przy tym pamiętać, że cały bagaż powinien się zmieścić w jednym, wygodnym plecaku.

Dziecięcy plecak na wycieczkę

Plecaki turystyczne dla dzieciRzeczy, które dziecko zabiera na wycieczkę lub biwak należy spakować tak, aby miało ono wygodny dostęp do najpotrzebniejszych akcesoriów. Dodatkowo mały podróżnik musi mieć możliwość komfortowego przenoszenia bagażu. W takim wypadku niezastąpione są plecaki turystyczne dla dzieci. Są to produkty dedykowane najmłodszym z dbałością o ich kręgosłupy, wygodę poruszania się z obciążeniem, a także walory estetyczne. Są również produkowane z wytrzymałych, ale też miękkich, przyjemnych w kontakcie ze skórą materiałów. Szelki w plecakach dziecięcych są krótsze niż w artykułach dla dorosłych, ale oczywiście posiadają regulację, a pas biegnący przez klatkę piersiową dodatkowo stabilizuje bagaż i ułatwia piesze pokonywanie trasy. Boczne kieszonki, w które są wyposażone turystyczne plecaki dziecięce, pozwalają na szybki dostęp np. do butelki z wodą lub niewielkich przekąsek, a także do schowania skarbów znalezionych w czasie wyprawy. Ponadto niektóre modele plecaków, przeznaczonych na wycieczki posiadają system hydracyjny, który ułatwia picie w trakcie marszu.

Turystyczne plecaki dziecięce mają bardzo często oryginalne kształty, np.: biedronki, słonia lub krokodyla, a także jaskrawą kolorystykę. Oprócz walorów estetycznych spełniają one dodatkowo funkcję lokalizacyjną – dzięki krzykliwym kolorom łatwiej znaleźć pociechę w dużej grupie ludzi lub zobaczyć je z dalszej odległości.