Wybór drzwi wewnętrznych

Zapoznaj się

Wybór drzwi wewnętrznych

Meble i inne „ruchome” elementy wyposażenie wnętrz łatwo jest nam wymienić w razie potrzeby – kiedy są już stare, zniszczone, czy po prostu kiedy się już nam znudzą. Bardziej „stałe” części wystroju, jak okna, drzwi, podłogi zmieniamy rzadko, niejednokrotnie co kilkanaście lat lub nawet rzadziej. Dlatego ich wybór musi zostać odpowiednio przemyślany.

Jakie drzwi wewnętrzne wybrać do mieszkania?

drzwi wewnętrzne wrocławWybór odpowiednich drzwi do wnętrza mieszkania może wydawać się banalny, ale wcale, wbrew pozorom, taki nie jest. Musimy przy zakupie wziąć pod uwagę różne rzeczy. Przede wszystkim wymiar drzwi, choć na szczęście na wysokość możemy je w razie potrzeby łatwo przyciąć, tak aby chodziły płynnie i nie uszkodziły podłogi czy dywanu. Druga ważna kwestia to materiał. W sklepach dostępne są drzwi z różnych materiałów. Ze względu na mniejsze ryzyko uszkodzenia, nie muszą one być tak solidne jak drzwi zewnętrzne, tak więc wybór materiałów jest większy. Dostępne są m.in. drzwi drewniane (w tym z litego drewna), jak i drzwi drewnopodobne, z ładną okleiną. Możemy wybierać wśród drzwi całkiem prostych jak i bardziej ozdobnych, w tym drzwi z przeszkleniami. Jeśli chodzi o proste czy dekoracyjne drzwi wewnętrzne Wrocław zapewnia nam bardzo duży wybór w licznych sklepach i hurtowniach budowlanych. Kolorystyka drzwi jest także zróżnicowana, jednak, dla wygody aranżacji wnętrz, powinniśmy decydować się na modele w neutralnych kolorach, takich jak biel czy naturalne odcienie drewna.

Oczywiście ważną kwestią przy zakupie drzwi jest styl wnętrz. Ma to naprawdę duże znaczenie, jeśli każde pomieszczenie jest urządzone inaczej – sypialnia rodziców na pewno będzie wyglądać inaczej niż pokój nastolatka w fazie buntu. W takim przypadku najwygodniejszym wyjściem będzie postawienie na proste, neutralne drzwi, które nie gryzą się z resztą wystroju.