Zabezpieczona instalacja audiowizualna

Zapoznaj się

Zabezpieczona instalacja audiowizualna

Systemy audiowizualne różniły się od siebie jakością i zaawansowaniem. Niektóre z nich należały do wyposażenia o dość wątpliwej jakości, sprawiającego więcej problemów niż rozwiązywało. W kilku systemach bardzo dużym problemem była możliwość regulacji głośności, oraz dość duże prawdopodobieństwo rozregulowania obrazu.

Systemy audiowizualne z certyfikatem jakości

bezpieczne instalacje avMimo iż znaczna większość takich systemów nie powodowała większych problemów niż niedogodności dla uczestników imprezy i utrudnienia w jej prowadzeniu, wadliwy układ nagłośnienia mógł z łatwością spowodować uszkodzenie słuchu. Z tego powodu, coraz więcej obiektów wybierało droższe, aczkolwiek certyfikowane i bezpieczne instalacje AV, posiadające elementy składowe o nieporównywalnie wyższej jakości. Nowoczesne systemy, oprócz doskonałej jakości dźwięku i wyświetlanego obrazu, były wyposażane w wiele układów zwiększających bezpieczeństwo ich stosowania. Bezpieczniki i ograniczniki poziomu dźwięku zapobiegały zarówno powstawaniu zakłóceń, spowodowanych nagłym przepięciem prądu jak również skokom głośności spowodowanym wadami samych kolumn, gdy takowe powstawały. W razie wystąpienia jakiejkolwiek usterki, mogącej stwarzać zagrożenie dla osób uczestniczących w pokazie czy konferencji, urządzenie było natychmiast automatycznie wyłączane, a raport systemu z awarii wysyłany do komputera obsługującego system sterujący.

Zaawansowane instalacje, składające się z wielu urządzeń składowych posiadały bardziej rozbudowane zabezpieczenia, chroniące nie tylko uczestników, ale same urządzenia przed uszkodzeniami. Były one więc najlepszym wyborem do każdej wysokiej klasy sali konferencyjnej, szukającej nie tylko sprzętu o najwyższej jakości ale również niezawodności i poziomie bezpieczeństwa.