Zastosowanie opryskiwacza w ogrodzie

Zapoznaj się

Zastosowanie opryskiwacza w ogrodzie

Wiosenne prace w ogrodzie rozpoczynają sezon dla wszystkich ogrodników. Od tej pory pielęgnacja ogrodu to będzie zajęcie, które pochłonie naprawdę sporo czasu. Dla miłośników takich zajęć praca w ogrodzie to jednak prawdziwa przyjemność, a plony, które daje poprawiają humor każdego ogrodnika.

Rodzaje opryskiwaczy ogrodowych

opryskiwacz ogrodowyPodczas codzienny pielęgnacji trzeba pamiętać o prowadzeniu odpowiednich oprysków niektórych upraw. Chodzi tutaj szczególnie o zwalczanie niektórych typów chwastów, które mogą w skuteczny sposób zniszczyć trudy naszej pracy. Aby temu przeciwdziałać należy użyć odpowiednich środków chemicznych i rozprowadzić je wykorzystując do tego opryskiwacz ogrodowy o odpowiedniej konstrukcji. Najczęstszym rodzajem tego sprzętu jest tradycyjny opryskiwacz ciśnieniowy, który działa w oparciu o ciśnienie wewnątrz zbiornika wytwarzane za pomocą kolbki. Zaleta tego sprzętu jest jego niska cena, lecz wadą niska pojemność zbiornika i konieczność częstego dopompowywania powietrza do zbiornika. Jeśli działka nasza jest duża i miejsc do oprysku jest wiele, to dużo lepszym sposobem będzie zastosowanie opryskiwacza spalinowego montowanego na plecach. Tutaj można już myśleć o dużych zbiornikach, natomiast ciśnienie jest wytwarzane poprzez pompę spalinową, dzięki czemu nie musimy co chwila stawać, aby je dopompować. Dużą wydajność zapewni nam większa szybkość takiego urządzenia i dzięki temu będziemy mieli więcej czasu na inne ogrodowe prace wymagające naszej uwagi.

Bez względu na to jaki opryskiwacz użyjemy trzeba pamiętać o właściwym dozowaniu środków chemicznych. Trzeba przy tym bardzo uważnie czytać instrukcję producenta i stosować się do zasad w niej zawartych, oraz używać odpowiednie proporcje przy rozrabianiu oprysku przed wlaniem do opryskiwacza.